Neden Pulvarizasyon Sistemleri

Su, pulvarize edilip mikron mertebelerinde damlacıklar haline getirilerek; serinletme, sıcaklık düşürme, nemlendirme, koku giderme, toz bastırma ve toz kontrol gibi bir çok alanda daha temiz ve yaşanabilir bir ortam sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Hangi amaç için kullanılırsa kullanılsın, uygulama bölgesinde herhangi bir ıslaklık yaratmamaktadır. Düşük güç tüketimi ve nem oranı ile diğer yöntemlere nazaran daha ekonomik bir çözümdür.

Özellikle tozsuzlaştırma sistemlerinde kullanılan yüksek basınç pompaları sayesinde havasız bir şekilde su atomize hale getirilmektedir. Çok küçük boyutlara gelen su tanecikleri havada asılı kalan toz partiküllerine yapışarak yere düşmelerini sağlar. Böylelikle çevre mevzuatları gereği ortamın tozsuzlaştırılması ekonomik ve kuru bir şekilde sağlanmış olur. Bunların yanında toz tutmak için herhangi ekstra bir hazne, tutulan bu tozu nakletmek için herhangi bir taşıyıcı ekipmana ihtiyaç yoktur. İşletme masrafları diğer sistemlere göre daha düşüktür. Bakımı kolaydır. Su tüketimi azdır.

neden-su-sisi

Sis Topları

Su topları; alçak veya yüksek basınçlarda çalışabilen (70 bara kadar), özel ihtiyaçlara göre birden fazla debiye sahip olabilen su atomizasyon ekipmanıdır. Böylelikle tozsuzlaştırma, sıcaklık düşürme, koku giderme, açık alan serinletme gibi birçok uygulamada güvenle kullanılabilir. Entegre fanı sayesinde başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan 60 metreye kadar ulaşabilmektedir. Döner başlık sayesinde 340° dönüş sağlayabilir. Mobil ve sabit modelleri mevcuttur.

su-topu-9su-topu-4su-topu-5su-topu-1su-topu-3su-topu-8su-topu-7su-topu-6su-topu-2