Neden Pulvarizasyon Sistemleri

Su, pulvarize edilip mikron mertebelerinde damlacıklar haline getirilerek; serinletme, sıcaklık düşürme, nemlendirme, koku giderme, toz bastırma ve toz kontrol gibi bir çok alanda daha temiz ve yaşanabilir bir ortam sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Hangi amaç için kullanılırsa kullanılsın, uygulama bölgesinde herhangi bir ıslaklık yaratmamaktadır. Düşük güç tüketimi ve nem oranı ile diğer yöntemlere nazaran daha ekonomik bir çözümdür.

Özellikle tozsuzlaştırma sistemlerinde kullanılan yüksek basınç pompaları sayesinde havasız bir şekilde su atomize hale getirilmektedir. Çok küçük boyutlara gelen su tanecikleri havada asılı kalan toz partiküllerine yapışarak yere düşmelerini sağlar. Böylelikle çevre mevzuatları gereği ortamın tozsuzlaştırılması ekonomik ve kuru bir şekilde sağlanmış olur. Bunların yanında toz tutmak için herhangi ekstra bir hazne, tutulan bu tozu nakletmek için herhangi bir taşıyıcı ekipmana ihtiyaç yoktur. İşletme masrafları diğer sistemlere göre daha düşüktür. Bakımı kolaydır. Su tüketimi azdır.

neden-su-sisi

Sis Nozulları

Sis nozullarının etkili performansındaki başarısının arkasında, içinde bulunan patentli dahili pistonu yatmaktadır. Su içinden geçmeye başladığı zaman yüksek frekansla titremeye başlayarak suyun istenilen şekilde yayılmasını sağlar. Elde edilen su tanecikler 10-15 mikron gibi küçük ebatlara sahiptir. Bu tanecikler, havada çok rahat çözünebildikleri için çevreyi serinletirken hiçbir yüzeyi, ekipmanı, malzemeyi veya insanı ıslatmaz.

nozul-2 nozul-1